Документ без имени

Фольклорна група

"Народний художній колектив" - фольклорна група ансамблю "Барвінок"

Фольклорна група ансамблю танцю “Барвінок” створена в 1989 р. На даний час тут займається понад 350 хлопчиків та дівчаток віком від 5 до 17 років, які в залежності від віку та підготовки, розділені на чотири групи. 
      Перша – підготовча 5-8 років. Навчальний процес передбачає знайомство з елементарними навиками співу, грі на народних інструментах, та елементарною теорією музики. 
     Друга – молодша 8-10 років. Діти отримують більш досконалі знання з теорії музики, практичному виконанні на народних інструментах та співу. 
      Третя– середня група 10-13 років, яка вже є самостійною концертною одиницею зі своїм репертуаром. 
     Четверта 13-17 років – старша концертна група. Навчальний процес передбачає розподіл роботи з дітьми в двох напрямках - інструментальному та вокальному. 
     В інструментальному жанрі широко використані такі малі форми як троїста музика, різновиди ансамблів, ансамбль сопілкарів, робота з солістами - виконавцями. У вокальному – робота з ансамблями, дуетами та солістами. Під час концертних виступів у фольклорній групі комплексно використовується спів, інструментальна музика і танець. Репертуар колективу базується на авдентичному фольклорному матеріалі, який записується, розшифровується та систематизується самими гуртківцями. Створено ряд цікавих самобутніх програм :“Веснянки”, “Івана Купала”, Миколи Квітчатого та ін. Виконуються народні пісні з супроводом та a-сapella, інструментальна музика різних регіонів України. Враховуючи те, що разом з ансамблем “Барвінок” колектив багато гастролює, в репертуар входять пісні та інструментальна музика народів світу. Наряду з фольклорним в концертних виступах використовується класичний репертуар, що допомагає більш широко розкрити можливості українських народних інструментів. 
      
Велика увага приділяється підбору концертних костюмів. В основному використовуються костюми з колекції народного одягу, яку зібрали гуртківці, та виготовлені за авдентичними народними зразками. Але збагачення репертуару, репетиційна робота, збір та відтворення обрядів і музичного матеріалу не є самоціллю діяльності гуртка. Основне завдання – виховання справжньої, духовно багатої людини. Враховуючи те, що робота фольклорної групи органічно пов’язана з діяльністю ансамблю танцю “Барвінок”, в колективі широко використовуються форми дитячого самоврядування, які так чудово зарекомендували себе на протязі багатьох років існування ансамблю. 
      Все це допомагає досягти значних успіхів в роботі.