Документ без имени

Ансамбль танцю

 

Народний ансамбль танцю
"Барвінок"

За роки свого існування ансамбль став переможцем багатьох Всесоюзних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів. "Барвінок" - лауреат обласної премії ім.Трублаїні. В 1987 році ансамблю присвоєно почесне звання "Зразковий художній колектив", в 1989-му - звання Лауреата Республіканської премії ім. М.Островського, а в 2002 році - почесне звання "Народний художній колектив".
У 2001 році Народний ансамбль танцю "Барвінок" став переможцем Міжнародного конкурсу дитячих шоу-програм "Слов‘янського базару у Вітебську-2001" та володарем спеціального призу "За високу майстерність виконання", що є найвищою нагородою цього престижного конкурсу дитячих творчих колективів. 
Протягом багатьох останніх років ансамбль носить почесне звання найкращого дитячого танцювального колективу України. Таку високу відзнаку колектив отримав від видатних діячів мистецтв та культури України та інших держав, народних артистів, професорів, академіків, міністрів, президентів, а, найголовніше, зі слів простих, пересічних глядачів в усьому світі. 
Висока виконавська майстерність, яскравий акторський талант юних артистів, художня довершеність кожного танцю, барвиста палітра костюмів та багатство музичного супроводу - ось складові частини успіху ансамблю. Юним танцюристам гаряче аплодували в багатьох куточках України та країн співдружності від Львова до Владивостока. Вихованці «Барвінка» побували на гастролях у більш ніж 20 країнах світу: Росії, Білорусі, Молдові, Польщі, Чехії, Сербії, Чорногорії, Угорщині, Австрії, Словаччині, Греції, Туреччині, Франції, Італії, Німеччині, Іспанії Англії, Китаї, Японії та ін. Колектив неодноразово знімався на центральному, українському, польському, сербському, японському телебаченні та CNN. Перед досконалістю і неперевершеністю українського мистецтва, яке дарував "Барвінок", низько схиляли голови президенти і члени імператорських сімей. 
На основі Народного ансамблю танцю "Барвінок" у 1996 році був створений Вінницький міський Центр художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва "Барвінок". За роки існування Центр став осередком народної культури та центром виховання підростаючого покоління засобами українського національного мистецтва. У більш ніж 70 гуртках та класах Центру навчається більше 1500 дітей віком від 5 до 17 років. У зведених репетиціях концертного складу ансамблю приймають участь одночасно більше 150 дітей різного віку. В один колектив їх об'єднує спільна творча робота. 
З 1997 року на базі Центру "Барвінок" було створено хореографічну школу, навчання в якій відбувається за авторськими програмами.
Танцювальний репертуар ансамблю "Барвінок" великий і різноманітний. В першу чергу це українські танці - "Козачок", "Тропотянка", "Волинська полька", "Гопак" та інші. Значну частину репертуару створено на основі подільського фольклору. Значним досягненням в роботі ансамблю є створення одноактного українського балету "Пригоди "Барвінка" за мотивами творів Богдана Чалого.
Більшість педагогів-хореографів ансамблю "Барвінок" - це його колишні учні. Багато вихованців ансамблю працюють у кращих професійних колективах України, і, насамперед, у Національному Заслуженому Академічному ансамблі танцю ім.. П.Вірського та за кордоном.
Сьогодні учасники Народного ансамблю танцю "Барвінок" та його фольклорної групи сповнені творчих планів та цікавих задумів.