Звіт про роботу КЗ “Вінницький міський центр художньо-хореографічної осввіти дітей та юнацтва “Барвінок”

Народний ансамбль танцю «Барвінок» було створено у 1984 році. Засновник та незмінний художній керівник колективу – Народний артист  України, Заслужений діяч мистецтв України, відмінник освіти України, кавалер ордену «За заслуги», кавалер міжнародної нагороди ООН – «Орден Посмішки» Петро Бойко.

За  роки свого існуван­ня ансамбль став переможцем більш, як 100 різноманітних Всеукраїнських та Міжнарод­­­­них конкурсів та фестивалів у всьому світі. Народний ансамбль танцю «Барвінок» – переможць Міжнародного конкурсу дитячих шоу-програм  «Слов‘янського базару у Вітебську» та є володарем спеціального призу «За високу майстерність виконання», що є найвищою нагородою цього престижного конкурсу. Народний ансамбль танцю «Барвінок» абсолютний переможець та володар Гран-Прі  Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, участь в якому прийняло більше 1200 танцювальних колективів з усієї України.

Юним танцюристам гаряче аплодували в багатьох куточках України та далеко за її межами. Ансамбль побував на гастролях у більш ніж 30 країнах світу серед яких є Китай, Франція, Німеччина, Польща, Чехія, Туреччина, Італія, Греція, Англія, Сербія, Чорногорія, Фінляндія та багато інших. Тільки в Японії «Барвінок» побував з концертами шість разів. Перед досконалістю і неперевершеністю українського мистецтва, яке дарував «Барвінок»,  низько схиляли голови президенти і члени імператорських сімей. Сьогодні «Барвінок» по праву вважається одним з кращих  хореографічних колективів не тільки в Україні, але і у всьому світі.

 Ансамбль «Барвінок» єдиний в Україні, кому присвоєно почесний статус: «Колектив – супутник Національного заслуженого академічного  ансамблю танцю України імені Павла Вірського».

         На основі народного ансамблю танцю «Барвінок» у 1996 році був створений Вінницький міський Центр художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок» в якому  сьогодні навчається більше 1600 дітей віком від 5 до 17 років. Починаючи з другого року навчання всі барвінчата Центру приймають участь у концертах «Барвінка». Основний склад ансамблю нараховує майже 200 танцюристів віком від 9 до 17 років.

Унікальність ансамблю полягає в тому, що кожен учасник танцювального ансамблю, крім хореографії навчається ще й співати,  вишивати,   грати на кількох українських музичних інструментах та на різних ударних інструментах. Саме тому, танцюристи «Барвінка» є одночасно учасниками таких Народних художніх колективів, як фольклорна група ансамблю «Барвінок», студія вишивки «Барвінкові візерунки» та оркестр ударних інструментів ансамблю «Барвінок». Аналогів такого поєднання немає не тільки в Україні, але й у всьому світі.

Випускники «Барвінка» стають гарними спеціалістами в галузі мистецтва про що свідчить участь вихованців Центру у таких відомих на весь світ колективах, як ансамбль ім.П.Вірського, хор ім.Г.Вірьовки та багато інших. До речі, всі педагоги-хореографи «Барвінка» є випускниками ансамблю. Педагогічний колектив закладу нараховує близько 40 кваліфікаованих та досвідчених спеціалістів своєї справи,  багато з яких мають почесні звання «Заслужений працівник культури України», «Заслужений артист України».  

Сьогодні «Барвінок» – це колектив  з високо-професійним рівнем виконання, який залишається дитячим колективом із своєю унікальною та неповторною атмосферою, своїми дружніми стосунками, де діти, їх батьки та педагоги живуть однією великою сім`єю. І саме ця сім`я виховує національно-патріотично переконаних громадян України і дає поштовх для творчості у створенні українського мистецтва.

Інформаційні ресурси «Барвінка»:               

www.barvinok-dance.com.ua

www.barvinok.edu.vn.ua

www.facebook.com/natbarvinok

www.youtube.com/natbarvinok

Адреса:  вул. А.Первозваного, 44, м. Вінниця, 21030

Тел. (0432)46-65-16

E-mail:  main@barvinok-dance.com.ua