Про нас

Народний ансамбль танцю «Барвінок» Вінницького міського центру художньо-хореографічної  освіти дітей та юнацтва «Барвінок»

Народний ансамбль танцю «Барвінок» було створено у 1984 році. Засновник та незмінний художній керівник колективу – народний артист  України, заслужений діяч мистецтв України, відмінник освіти України, кавалер ордену «За заслуги», кавалер міжнародної нагороди ООН – «Орден Посмішки» Петро Бойко.

Сьогодні «Барвінок» по праву вважається одним з кращих  хореографічних колективів не тільки в Україні, але і у всьому світі.

За  роки свого існуван­ня ансамбль став переможцем багатьох Всеукраїнських та Міжнарод­­­­них фестивалів. В тому числі, у 2001 році, народний ансамбль танцю «Барвінок» став переможцем Міжнародного конкурсу дитячих шоу-програм  «Слов‘янського базару у Вітебську-2001» та володарем спеціального призу «За високу майстерність виконання», що є найвищою нагородою цього престижного конкурсу дитячих творчих колективів. У 2014 році народний ансамбль танцю «Барвінок» став абсолютним переможцем та володарем Гран-Прі  ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, участь в якому прийняло більше 1200 танцювальних колективів з усієї України.

Юним танцюристам гаряче аплодували в багатьох куточках України та далеко за її межами. Ансамбль побував на гастролях у 30 країнах світу. Тільки в Японії «Барвінок» побував з концертами шість разів. Перед досконалістю і неперевершеністю українського мистецтва, яке дарував «Барвінок»,  низько схиляли голови президенти і члени імператорських сімей.

         На основі народного ансамблю танцю «Барвінок» у 1996 році був створений Вінницький міський Центр художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок» в якому  навчається більше 1600 дітей віком від 5 до 17 років.

          В березні 2009 р. ансамблю «Барвінок» присвоєно почесний статус: «Колектив – супутник Національного заслуженого академічного  ансамблю танцю України імені Павла Вірського».

Кожен учасник ансамблю, крім хореографії навчається ще й співати,  вишивати,   грати на кількох українських музичних інструментах та на різних ударних інструментах. В цьому полягає унікальність юних артистів «Барвінку» і аналогів такого поєднання немає не тільки в Україні, але й у всьому світі.

Відповідно, і концертна програма ансамблю є унікальною. Адже «Барвінок» єдиний у світі колектив, у одній концертній програмі якого, одні і ті самі виконавці презентують таку кількість видів сценічного мистецтва.

         Приходьте на наші  концерти і ви назавжди запам’ятаєте запальні українські танці, мелодійні народні пісні, віртуозні оркестрові п‘єси та феєричні виступи барабанщиків у виконанні «Барвінку».